Uudised

  Prindi
       Uudised        Absolut Invite 2014 tulekul!
Absolut Invite 2014 tulekul! 19.01.2014 12:46:57
Vaatamisi: 11 234
Autor: BarProf-Liisa

Sharing Is Caring!
Absolut Invite 201421. jaanuaril toimub juba neljandat korda kõrgetasemeline baarmenite võistlus nimega  ABSOLUT Invite 2014. Tegemist on samanimelise rahvusvahelise võistluse Eesti eelvooruga, kus osalevad Eesti parimad baarmenid ja baaridaamid.

Võistlus toimub Butterfly Lounge’is teisipäeval, 21. jaanuaril algusega kell 14.00 ning võistlust on oodatud pealt vaatama ja võistlejatele kaasa elama kõik kokteilihuvilised.
Võistluse korraldajaks on Pernod Ricard Estonia koostöös Eesti Baarmenite Assotsiatsiooniga.

Võistluse tutvustus


Lisaks kokteilide valmistamise oskusele on võistlejatel võimalus proovile panna ka oma lõhna- ja maitsemeeled ning teoreetilised teadmised. Võistlus algab pimedegustatsiooniga, mille käigus tuleb osalejatel ära tunda 10 erinevast toorainest valmistatud kanget alkoholi ning kahe klassikalise kokteili koostisosad.

Järgnev teooriatest sisaldab küsimusi Absolut’i, alkoholi tootmise, toorainete ja päritolu, samuti klassikaliste kokteilide ja kokteilikultuuri ajaloo kohta.

Loomingulise osa käigus valmistab iga võistleja kaks enda poolt varem välja mõeldud kokteili ja esitleb neid zhüriile.

Absolut Vodka tootejuhi Eveli Looritsa sõnul toimub Absolut Invite tänavu juba neljandat aastat järjest. „Tegu on kutsetega võistlusega – osalejate valikul võetakse eelkõige arvesse aktiivsust baarinduse valdkonnas ja kokteilikultuuri edendamisel, osalemist kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel ja koolitustel ning saavutatud tulemusi. Tänavu astuvad võistlustulle 16 Eesti silmapaistvaimat baarmeni ja baaridaami.“

Kaks Eesti eelvoorus enim punkte kogunud võistlejat saavad kutse Absolut Invite rahvusvahelisele finaalvõistlusele Stockholmi, mis toimub 23.-24. mail 2014. Rahvusvahelise finaali võitja auhinnaks on unustamatu reis New Orleans’i „Tales Of The Cocktails“ festivalile 2014. aasta suvel.

Tänavuse võistluse keskmes on Absoluti tooteperekonna super premium viin Absolut Elyx. 1929. aastast pärinevas unikaalses vasest kolonnis käsitööna destilleeritud ning kindla aastakäigu Rootsi talinisust valmistatud Absolut Elyx on ühe partii (single batch) viin, mille tootmisel kasutatakse ainult looduslikke komponente.

Iga tootmistsükli osa esimese nisuseemne külvamisest kuni pudeldamiseni toimub 25 km raadiuses, Lõuna-Rootsis Åhus’is. Tootmises kasutatakse ühel ainsal, Råbelöf’i maavaldusel kasvatatud talinisu, milles tärklise ja proteiini tasakaal on parim võimalikest. Iga aasta viljasaagist toodetakse vaid üks partii Absolut Elyx’i. Vesi on pärit lähedal asuvast maa-alusest allikast ning on tänu paekivist pinnasele eriti puhas, madala mineraalsusega ja pehme.

Eelmisel aastal toimunud võistluse tulemustega saab tutvuda otselingil
Absolut Invite 2013 tulemused! ning piltidega rubriigis "Pildid" - "Võistlused" - "2013" või kasutades otselinki siit.

Uudis on vahendatud BarProfi toetaja
OÜ Pernod Ricard Estonia poolt edastatud informatsiooni põhjal.


Kui loetud lugu pakuks huvi ka Sinu sõpradele siis jaga seda vajutades "Meeldib"    

Tule ja tutvu meie järgmise Baarmenite Koolitusega!


Avalda julgelt ka enda arvamust, et tulevikus veelgi huvitavamat infot saada:
 
 
 

 Soovid baarialase infoga kursis olla Facebookis?  -  Vajuta "Meeldib" ja meie teeme ülejäänu!

      BarProf OÜ     tel. 56 501 701     info(ät)barprof.ee