Kasutajanimi:
Parool:
» Registreeri
» Unustasid parooli
Kasutajaid online: 0
Külastajaid online: 8
BarProfi keskus avatud E-R 13:00-17:00
Registreeritud kasutajaid: 5 551
Kodulehe külastusi: 2 190 450
Lehtede vaatamisi: 13 759 054
Alates oktoober 2007
   Neljapäev
Tähelepanu!   Tegemist on alkoholi kohta infot sisaldava kodulehega.   Alkohol võib kahjustada Teie tervist!

Artiklid

       Artiklid        7 müüti alkoholist, milles puudub tõde!
7 müüti alkoholist, milles puudub tõde! 14.03.2014 10:40:01
Vaatamisi: 6 269
Autor: BarProf-Victoria

Sharing Is Caring!
Müüdid ja tegelikkusPole kahtlustki, et alkoholiga liialdamine teeb inimese purju ja tekitab järgmisel päeval pohmelli. Aastate jooksul on aga välja kujunenud ja laialt levinud teatud müüdid alkoholi ning selle tarbimise kohta. Milliseid neist on tõesed ja millised mitte? Järgnevalt on välja toodud mõned müüdid alkoholi kohta, millel pole tõest alust.


1. Mida vanem vein, seda parem

Levinud arvamuse järgi maitseb paremini see vein, mis on kauem seisnud, sest maitsed on selles jõudnud korralikumalt seguneda. Ent see ei vasta täielikult tõele. Nimelt sõltub see suures osas sellest, millise veiniga on tegu. Paljude veinide puhul võib antioksüdantide tase ajapikku väheneda, seega ei tasuks kõiki veine koju osta mõttega, et need aastateks seisma jätta. Jälgige veinipudelil olevat infot ja parim enne kuupäeva.

2. Külm dušš, kuum kohv või värske õhk aitab kaineks saada

Pärast pikka peoööd võib külm dušš, kuum kohv või värske õhk tekitada tunde, et sa oled kaine, kuid tegelikult ei mõjuta see alkoholi toksilisust su kehas. Alkoholi töötlemine kehas sõltub kehakaalust, ühe ühiku alkoholi töötlemiseks võib kuluda umbes tund või rohkem.

3. Kui enne alkoholi tarbimist korralikult süüa, siis ei jää väga purju

Enne alkoholi tarbimist söömine aeglustab alkoholi imendumist kehas, kuid see ei välista võimalust, et võid purju jääda. Lõpuks läheb kõht uuesti tühjaks ja alkohol hakkab imenduma. Kuigi tühja kõhu peale alkoholi joomine pole kunagi hea mõte, ei tähenda see, et söömine aitab pohmelli vältida.

4. Erinevate jookide segamine teeb rohkem purju

See, kui purjus sa oled, sõltub alkoholi kogusest su veres. Erinevate jookide segamini joomine võib su kõhtu ärritada ja tekitada halba enesetunnet, kuid see ei tee sind rohkem purju.

5. Heledamat värvi alkohoolsed joogid ennetavad pohmelli

Kuigi tumedates jookides - brändi, viski, tume õlu, punane vein - on rohkem aineid, mis tekitavad pohmelli kui heledates jookides - viin, džinn, hele õlu -, ei tähenda see, et heledate jookide joomine ei tekitaks üldse pohmelli. Kui sa alkohoolsete jookidega liiale lähed, siis tekib sul kahtlemata pohmell, hoolimata sellest, mis värvi jooke sa tarbisid.

6. Absint tekitab hallutsinatsioone

Absint on tuntud kui hallutsinatsioone tekitav jook ja seetõttu on see paljudes riikides keelatud. Tegelikult tehti absint ammusel ajal nende napsisõprade jaoks, kes tarbisid palju alkoholi. Absindis on suur kogus alkoholi, kuid mitte ühtegi erilist ühendit, mis hallutsinatsioone tekitaks. Väidetavad hallutsinatsioonid tekivad ilmselt kõrge alkoholisisalduse tõttu.

7. Oksendamine muudab kainemaks ja ennetab pohmelli

Oksendamine viib alkoholi küll kõhust välja, kuid ei muuda kainemaks. See vaid takistab alkoholi imendumist vereringesse. Sa oled purjus hetkeni, mil kogu imendunud alkohol on täielikult töödeldud.

Artikkel on BarProfi poolt vahendatud veebikeskkonnast healthmeup.com.


Kui loetud lugu pakuks huvi ka Sinu sõpradele siis jaga seda vajutades "Meeldib"    

Tule ja tutvu meie järgmise Baarmenite Koolitusega!


Avalda julgelt ka enda arvamust, et tulevikus veelgi huvitavamat infot saada:
 
 
 

 Soovid baarialase infoga kursis olla Facebookis?  -  Vajuta "Meeldib" ja meie teeme ülejäänu!

Back Back
© 2007-2014. Kõik õigused kaitstud. Info kasutamine lubatud ainult koos viitava lingiga www.barprof.ee kodulehele!
      BarProf OÜ     tel. 56 501 701     info(ät)barprof.ee  
Poppworks OÜ
Prindi Saada sõbrale Otsi