Kasutajanimi:
Parool:
» Registreeri
» Unustasid parooli
Kasutajaid online: 0
Külastajaid online: 12
BarProfi keskus avatud E-R 13:00-17:00
Registreeritud kasutajaid: 5 551
Kodulehe külastusi: 2 192 278
Lehtede vaatamisi: 13 766 425
Alates oktoober 2007
   Esmaspäev
Tähelepanu!   Tegemist on alkoholi kohta infot sisaldava kodulehega.   Alkohol võib kahjustada Teie tervist!

Artiklid

       Artiklid        4 peamist baarikülastaja-tüüpi!
4 peamist baarikülastaja-tüüpi! 25.04.2014 16:37:12
Vaatamisi: 11 096
Autor: BarProf-Victoria

Sharing Is Caring!
4 peamist baarikülastaja-tüüpiBaarindus võib olla mitmeti rahuldust pakkuv amet. Ometi peaksid algajad teadma, et see töö ei seisne ainult leti taga ilus olemises ja jookide valamises. Omaette oskus on osata kliente „lugeda”.

Üldiselt jagunevad baarikülastajad nelja kategooriasse. Kui sa tead, milline „tüüp” sul parasjagu leti ees on, siis tõenäoliselt oskad sa ka paremini tema vajadustega toime tulla.


SOTSIAALNE TÜÜP

Sotsiaalne tüüpTa tuleb baari, et näha ja olla nähtav. Ta on ekstravertne. Visiit sinu baari on justkui päeva tipphetk. Ta teeb kõik, et olla olla tähelepanu keskpunktis.

Kahjuks mõtleb ta, et kõik teised on seal samal põhjusel, seega ei suuda see „tüüp” sageli teiste privaatsust austada. Niisamuti muutub ta armukadedaks, kui baarmen talle täielikku tähelepanu ei osuta.

Nõuanne: Anna talle vajalik tähelepanu, kuid sea piirid! Kui Sa seda ei tee, siis tüütab ta ka kõiki Sinu leti ääres joogitellimust esitavaid kliente ning imeb Sind ennastki emotsionaalselt tühjaks!


ERAK

ErakTa on vaikne, introvertne isiksus. Ta tuleb baari lõõgastuma. Tema tähelepanu hõivab raamat või sülearvuti (pubis) või siis naudib ta lihtsalt oma jooki, hoiakuga signaali andes: laske mul lihtsalt olla, ärge häirige.

Viimane, mida ta tahab, on kokku sattuda sotsiaalse tüübiga ja olla tiritud mingisse grupiviisilisse mölamulli.

Tema-tüüpi inimene tuleb küll sotsiaalsusest pulbitsevasse öömellu, kuid tahab selles olla üksi. Mis teeb temast seejuures ka kõige lihtsamini teenindatava kliendi.

Nõuanne: Anna talle palju ruumi. Kaitse teda hüperaktiivsete jutupaunikute eest, kes üritavad tema isiklikku ruumi eirata. Usu mind – Sa oled elu lõpuni Tema Inimene ;)


CASANOVA

CasanovaSee inimene tuleb baari meelel ainult üks asi... Ta on saagijahil, otsimas üheöösuhet. Kui ükski Sinu praegustest klientidest ei rahulda tema vahetuid huve, tõmbab ta oma taskust välja telefoni ning hakkab armastust otsima oma telefonikontaktidest või suhtlusvõrgustikest.

Ole Casanova-tüübiga ettevaatlik! Liiga palju vägijooki võib anda talle liigset enesekindlust. Ühtäkki võib see tüüp kontrollimatult kõikidele keelt kõrva ajada.

Kaasaarvatud Sulle! See võib olla tõeline turn-off ja Su kliendid võivad saada nii kustutamatu elamuse, et ei pruugi teinekord enam Sind külastada.

Nõuanne: Casanoval silma peal hoidmine võtab palju energiat, kuid – do so, you must!


MÄLUAUK

MäluaukTa ei lahku enne kui ta on nii purjus, kui ta üldse olla saab. Ja ta ei hooli sellest, et riivab teiste inimeste tundeid. Kui Sa suvatsedki talle mainida, et ta midagi valesti tegi või ütles, siis ütleb ta, et oli lihtsalt aus.

Mäluauk joob niikaua kuni ta on kõige valjem inimene ruumis, tema jutt ei ole enam kõige soravam ja selgem ja jalg kõige toekam. Selle „tüübi” tunned juba eemalt ära.

Paraku on ta ka kõige raskemini teenindatav klient. Tema häiritud olek teeb temast ettearvamatu ja ohtliku inimese; mitte ainult endale, vaid ka teistele. Ta ei oska piiri pidada ning tal puudub enesekontroll.

Nõuanne: Kui Sa näed, et Su kliendil on selleks õhtuks küll, on aeg paluda tal pillid kotti seada, enne kui asi kurjaks läheb. Sinu teiste klientide ohutus ja mugavus on Sinu kui baarmeni vastutus!


Loodetavasti aitab artikkel Sul paremini mõista inimesi, kes Sul leti ees käivad. Sõltuvalt meeleolust triivivad kliendid ühest „tüübist” teise. Kõik nad on seal, saavutamaks teatud joobeseisundit – tegemist on ju ikkagi baariga.

Kuid sügaval sisimas peaksid Sa teadma, et peamine põhjus, miks klient just Sinu baari tuleb, oled Sina! Oma klientide mõtteviiside adumine teeb Sinust kindlasti parema baarmeni! ;)

Artikkel on BarProfi poolt vahendatud veebikeskkonnast examiner.com.


Kui loetud lugu pakuks huvi ka Sinu sõpradele siis jaga seda vajutades "Meeldib"    

Tule ja tutvu meie järgmise Baarmenite Koolitusega!


Avalda julgelt ka enda arvamust, et tulevikus veelgi huvitavamat infot saada:
 
 
 

 Soovid baarialase infoga kursis olla Facebookis?  -  Vajuta "Meeldib" ja meie teeme ülejäänu!

Back Back
© 2007-2014. Kõik õigused kaitstud. Info kasutamine lubatud ainult koos viitava lingiga www.barprof.ee kodulehele!
      BarProf OÜ     tel. 56 501 701     info(ät)barprof.ee  
Poppworks OÜ
Prindi Saada sõbrale Otsi